تبلیغات
8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما 8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما دفترچه سوالات و منابع آزمون ارشد - رتبه‌بندی دانشگاه‌های دولتی
دفترچه سوالات و منابع آزمون ارشد
تاریخ ثبت نام آزمون ارشد سراسری سال 95،منابع آزمون ارشد سراسری سال 95،منابع آزمون ارشد،سوالات ارشد سراسری،ارشد،ارشد سراسری،ارشد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

رتبه‌بندی دانشگاه‌های دولتی

توزیع جمعیت دانشجویی اظهار کرد: 8.6 درصد دانشجویان در موسسات غیردولتی ، 25.9 درصد دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی، 16.3 دانشجویان در دانشگاه پیام نور و غیره در حال تحصیل هستند. حدود 59 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی، 15 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و تقریبا 2 درصد دانشجویان در مقطع دکترای تخصصی تحصیل می‌کنند.


وی در ادامه با بیان این که بیشترین جمعیت دانشجویی متعلق به رشته‌های علوم انسانی هستند، اظهار کرد: بیشتر دانشجویان در استان‌های تهران، اصفهان، خوزستان، فارس و مازندران مشغول به تحصیل هستند و استانهای ایلام، خراسان شمالی و کهگیلویه و بویراحمد کمترین میزان دانشجو را دارند به همین دلیل یکی از رویکردهای وزارت علوم توجه بیشتر به استان‌های محروم است.

به گزارش ایسنا، شریعتی با اشاره به آمار 10 سال گذشته اظهار کرد: در بین سالهای 84 تا 94 اکثر دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی مشغول به تحصیل بودند به همین دلیل باید توجه ویژه‌ای به رشته‌های علوم پایه صورت بگیرد. تعداد دانشجویان در مقطع کارشناسی تا سال 90 دارای یک شیب تند بود. اما این شیب از سال 90 تا 94 یکنواخت شده است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه آموزش عالی ایران در بین کشورها گفت: ایران برای توسعه آموزش عالی دو کشور هدف و استراتژیک را در دستور کار خود قرار داده است. کشورهای هدف، کشورهایی هستند که از نظر جغرافیایی در محدوده کشور ما قرار داشته و تاثیر متقابل دارند و کشورهای استراتژیک کشورهایی هستند که امیدواریم بتوانیم از توانمندی و پیشرفت علمی آنها بهره ببریم.

شریعتی با اشاره به نرخ ناخالص ثبت‌نام در ایران گفت: کشور ایران از نظر نرخ ناخالص ثبت‌نام بین کشورهای منطقه بعد از کشورهای ترکیه و فلسطین قرار دارد و از نظر تعداد دانشجویان در صد هزار نفر جمعیت در سال 2013 در رتبه دوم قرار دارد.

معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر این که تقویت و توسعه همکاری با دانشگاه‌های جهان اسلام توسط معاون آموزشی و بخش بین‌المللی وزارت علوم دنبال می‌شود، گفت: در این راستا باید زمینه برای تفویض اختیار به دانشگاه‌ها فراهم شود تا دانشگاه‌ها به صورت مستقیم وارد تعامل شوند.

شریعتی در ادامه با اشاره به سیاست‌های جاری وزارت علوم در بستر برنامه ششم توسعه گفت: سامان‌دهی موسسات متوازن‌سازی هرم دانشجویی و اعضای هیات علمی، حمایت از موسسات غیردولتی، متوازن‌سازی آموزش عالی در استانها و غیره جزو سیاست‌های جاری وزارت علوم است.

وی با اشاره به ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌های ماموریت‌گرا مورد توجه وزارت علوم هستند در واقع دانشگاه‌هایی که با هدف خاص دانشجو پذیرش می‌کنند و برای دانشجویان خود شغل تعریف می‌کنند مورد حمایت وزارت علوم قرار دارند . دانشگاه‌ها نباید انتظار داشته باشند با صرف داشتن یک استاد بتوانند رشته‌ای جدید تاسیس کنند و رشته‌ها باید متناسب با بازار کار جامعه باشد.

معاون آموزشی وزیر علوم در پایان با اشاره به سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی گفت: سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی به جمع‌بندی نهایی رسیده است. بر این اساس دانشگاه‌ها به چهار سطح تقسیم می‌شود و نتایج نهایی بعد از تنفیذ وزیر اعلام خواهد شد.
با 10 دانشگاه برتر فنی و مهندسی کشور آشنا شوید+جدول

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به بانک سوالات ارشد می باشد <-www.banksoallat.com->.