تبلیغات
8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما 8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما دفترچه سوالات و منابع آزمون ارشد - درباره مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد
دفترچه سوالات و منابع آزمون ارشد
تاریخ ثبت نام آزمون ارشد سراسری سال 95،منابع آزمون ارشد سراسری سال 95،منابع آزمون ارشد،سوالات ارشد سراسری،ارشد،ارشد سراسری،ارشد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

درباره مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

درباره مركز سنجش و پذیرش

برای دریافت سوالات ارشد و دکتری به سایت www.banksoallat.com مراجعه و یا اینجا کلیک کنید

 

بدون تردید مركز سنجش و پذیرش قلب تپنده دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می شود و هر داوطلب قبل از ورود به دانشگاه، با این مجموعه به نوعی ارتباط پیدا می كند.

در طول این سالها مركز سنجش و پذیرش فعلی (مركز آزمون سابق) توانسته، با تدوین شیوه های مناسب و استاندارد پذیرش دانشجو در این راستا قدم های استواری بردارد. در حقیقت استانداردسازی، توجه به رضایت مشتریان و استفاده از روشهای نوین جذب دانشجو بخشی از اقدامات اصلاحی است كه این مركز در طول این سالها آنها را تجربه كرده است.

علاوه براین باید درنظر داشت كه مركز سنجش و پذیرش با طراحی پویا، چندوجهی و متعدد در پذیرش دانشجو نقش مؤثر و مفیدی در جذب داوطلبان برای ادامه تحصیل داشته است.

دركل می توان سیاستگذاری های اصلی در زمینه جذب دانشجو را به شرح زیر عنوان كرد:

۱- توجه به خواسته ها و مطالبات داوطلبان در سراسر كشور و امكان ادامه تحصیل برای شهروندان در نقاطی كه به محل زندگی آنها نزدیك باشد كه به نوعی باعث ایجاد عدالت محوری و بومی گزینی در پذیرش شود.

۲- توجه به تصویب رشته های جدید به ویژه در مقاطع تحصیلات تكمیلی و جلوگیری از موج مهاجرت به كشورهای دیگر.

۳- ایجاد روشهای جدید پذیرش دانشجو، مثل پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان ممتازین، پذیرش بدون آزمون در مقاطع كاردانی و كارشناسی.

۴- توجه به اولویت بخشی به نیازهای توسعه ای كشور و پذیرش دانشجو دكتری پژوهش محور كه نقش مؤثری در برقراری ارتباط و همگرایی میان بخش صنعت و تجارت و آموزش عالی داشته است.

۵- افزایش نقش دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخگویی به تقاضای اجتماعی در حوزه تحصیلات تكمیلی .

۶- توجه به عدالت در شیوه های سنجش و پذیرش دانشجو و ایجاد شرایط سنجش یكسان برای همه داوطلبان.

۷- توجه به ارتقاء سرمایه اجتماعی و تأكید بر ایجاد اعتماد میان دانشگاه آزاد اسلامی و داوطلبان با شیوه های مناسب پذیرش دانشجو.

در مجموع مركز سنجش و پذیرش در راستای اهداف دانشگاه آزاد اسلامی و سیاست های كلان آموزش عالی در سطح كشور گام برمی دارد و راه­های ادامه تحصیل داوطلبان را هموار می سازد.

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به بانک سوالات ارشد می باشد <-www.banksoallat.com->.